Hulladék: * Bemutatkoznak a Nulla Hulladék Hálózat tagjai*

Szeretettel köszöntelek a HuMuSz Szövetség közösségi oldalán!

http://humusz.network.hu Csatlakozz, ha fontos neked a környezettudatosság, és hogy kevesebb legyen a szemét! A HuMuSz hasznos tippekkel szolgál, amelyekből ötleteket meríthetsz, és ha neked van, oszd meg velünk!

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 164 fő
 • Képek - 96 db
 • Videók - 126 db
 • Blogbejegyzések - 520 db
 • Fórumtémák - 17 db
 • Linkek - 83 db

Üdvözlettel,

HuMuSz Szövetség vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a HuMuSz Szövetség közösségi oldalán!

http://humusz.network.hu Csatlakozz, ha fontos neked a környezettudatosság, és hogy kevesebb legyen a szemét! A HuMuSz hasznos tippekkel szolgál, amelyekből ötleteket meríthetsz, és ha neked van, oszd meg velünk!

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 164 fő
 • Képek - 96 db
 • Videók - 126 db
 • Blogbejegyzések - 520 db
 • Fórumtémák - 17 db
 • Linkek - 83 db

Üdvözlettel,

HuMuSz Szövetség vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a HuMuSz Szövetség közösségi oldalán!

http://humusz.network.hu Csatlakozz, ha fontos neked a környezettudatosság, és hogy kevesebb legyen a szemét! A HuMuSz hasznos tippekkel szolgál, amelyekből ötleteket meríthetsz, és ha neked van, oszd meg velünk!

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 164 fő
 • Képek - 96 db
 • Videók - 126 db
 • Blogbejegyzések - 520 db
 • Fórumtémák - 17 db
 • Linkek - 83 db

Üdvözlettel,

HuMuSz Szövetség vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a HuMuSz Szövetség közösségi oldalán!

http://humusz.network.hu Csatlakozz, ha fontos neked a környezettudatosság, és hogy kevesebb legyen a szemét! A HuMuSz hasznos tippekkel szolgál, amelyekből ötleteket meríthetsz, és ha neked van, oszd meg velünk!

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 164 fő
 • Képek - 96 db
 • Videók - 126 db
 • Blogbejegyzések - 520 db
 • Fórumtémák - 17 db
 • Linkek - 83 db

Üdvözlettel,

HuMuSz Szövetség vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Végegyházán felpezsdítik a civil életet

 

A Barangoló Közhasznú Egyesület 2007-ben alakult a békés-megyei Végegyházán. Éves szinten kb. negyven rendezvényt szervezünk és bonyolítunk le a községünkben és környékünkön. Kiemelkedő a Magyar Kultúra Napi Újévi Gálánk, ahol közel száz fő lép fel gyermektől a nyugdíjasig, és valamennyien ingyen, térítés nélkül vesznek részt a műsorban. Szervezzük és üzemeltetjük a község civil szervezeteit, önszerveződő közösségeit, az intézményeit összefogó érdekegyeztető fórumot, a végegyházi Civil Kerekasztalt, amelynek tizenöt szervezet és közösség a tagja. Két környezetvédelmi akciónk zajlik folyamatosan: a „Miénk itt a tér” környezetvédelmi akció a Száraz-ér védelmében a községünk környezetét szépíti takarításokkal és faültetéssel, turistaút kialakításával; valamint az „Örök-zöld” oktató és felvilágosító program, amely az óvodától a nyugdíjasklubig végez környezetvédelmi felvilágosítást és szemléletformálást. Tagjai vagyunk a Nulla Hulladék Hálózatnak, igyekszünk helyi szinten is népszerűsíteni és megismertetni a Nulla Hulladék Programot. Bár a környezetvédelem nem az egyetlen profilunk, számos „zöld” programot szervezünk.

Horváth Csilla Judit, elnök 

 

Komposztálásban erősek a keresztúriak

 

A Rákoskeresztúron és Budapesten tevékenykedő Keresztúri Társas Kultúrális és Környezetvédelmi Egyesületünket 2000-ben jegyezték be közhasznú szervezetként. 2006-ban bemutattuk az osztrák Südwind NÖ. Egyesület „Klíma összeköt” interaktív projektjének magyar nyelvű változatát. Az éghajlatváltozásról szóló kiállításon a XVIII. és XVII. kerület iskoláinak több mint 600 kisdiákja és tanára vettek részt. 2007-ben havi rendszerességgel házi komposztálási képzést indítottunk a lakosság részére, 2008-ban már 20 család és 5 intézmény kezdte meg a komposztálást. 2009 végén az önkormányzat és az FKF Zrt. 300 db komposztáló edényt és néhány lombkomposztálót osztott ki. A helyi komposztálás terjesztését a gyakorlatban is segítjük, ágaprítót kölcsönzünk a tagoknak és iskoláknak. A 2010 végére beszerzett nagyobb teljesítményű ágaprítóval 4 cm átmérőig felaprítjuk a kertes házakban keletkező nyesedéket, amit aztán helyben komposztálunk vagy mulcsként hasznosítunk. A 4 cm átmérőnél vastagabb ágakat tüzelőanyagként ajánljuk fel a szociálisan rászorulóknak. Tervezzük, hogy a felesleges aprítékot parkokban helyezzük el, vagy helyi tájsebek rekultiválására használjuk. Az egyesületünk célja, hogy a házi komposztálással a leghatékonyabb, helyben történő zöldhulladék hasznosítás valósuljon meg.

Varga Lászlóné, elnök

 

 

http://humusz.hu/kukabuvar/bemutatkoznak

 

Címkék:

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu